ПРО ЛЬВІВ, УНІВЕРСИТЕТ

Львівський національний університет імені Івана Франка заснований у 1661 році і, таким чином, є одним із найстаріших у Європі. В різний час в Університеті працювали Іван Франко, Михайло Грушевський. Серед працівників університету також є немало видатних біологів. Зокрема, у дослідження з біології очолював проф. Я. Гіршль. Крім нього, в інституті зоології працювали Б. Фулінський, Г. Полюшинський, Я. Сембрат, Я. Кунце, Я. Носкевич, С. Пілявський, Л. Монне, Я. Романишин.

З 1918 по 1924 рр. на кафедрі ботаніки працювали флорист І. Вільчинський і ботанік-географ та палеоботанік М. Когвара. З 1924 р. кафедру очолив С. Кульчинський. Напрямок наукової роботи в цей час був в основному флористичний (С. Кульчинський, С. Тольпа, М. Костинюк, Г. Козій). Досить відомим був професор фізіології рослин С. Кшеменєвський.

У міжвоєнний період були відкриті нові кафедри на медичному факультеті: кафедра біології (1920 р.), технології ліків (1932 р.), фармацевтичної хімії (1932 р.), охорони здоров'я та історії медицини (1930 р.), мікробіології (1936 р.).

Світове визнання здобули праці І. Бадіяна у галузі цитології бактерій. Відомим дерматологом був І. Ленартович. У 1936 р. Н. Гонсьоровський організував і очолив кафедру мікробіології. Найславетнішим медичним мікробіологом був проф. Р. Вайгль. З 1922 р. кафедра біохімії працювала під керівництвом Я. Парнаса.

Засновником зоологічного музею є Б. Дибовський

Зараз до структури Університет входить 19 факультетів, 3 коледжі, інститут післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, інші підрозділи.

Детальнішу інформацію про університет можна отримати на сайті http://www.lnu.edu.ua.

 

Львів - одне з найдревніших та найкрасивіших міст України. За кількістю пам'яток архітектури серед всіх українських міст Львів займає перше місце. Перша письмова згадка про Львів датується 1256 роком. Засноване місто королем Данилом Галицьким та назване на честь його сина Лева.

Історичний центр Львова занесено до списку Об'єктів Світової Спадщини ЮНЕСКО. У 2008 році британська газета "The Times" у рейтингу міст Європи, які найкраще відвідати у вихідні, третє місце надала Львову.

В архітектурі Львова, який не сильно постраждав під час війн 20 століття, відображено чимало європейських стилів та напрямків, які відповідають різним історичним епохам. Після пожеж 1527 і 1556 року практично не залишилося слідів готичного Львова, проте добре представлено наступні епохи ренесансу, бароко, класицизму. Характерним для Львова став стиль сецесії, є також приклади ар-деко і берлінського модерну. У центрі міста збереглася значна частина архітектурних пам'яток, датованих XIV-XVII ст. У Львові є багато театрів, музеїв, храмів, парків. Також Львів славиться Науковою бібліотекою ім. В. Стефаника НАН України, фонд якої налічує більше 7 млн. екземплярів.

Середньомісячна температура у квітні у Львові становить 8 °С. Середній максимум – 14 °С, середній мінімум - 4 °С. Максимальна зафіксована температура – 29 °С, мінімальна - -12 °С. Кількість опадів у цей період невелика.

Транспортне сполучення у Львові забезпечується трамваями, тролейбусами та автобусами. Вартість проїзду у трамваях та тролейбусах становить 3 грн. (пільговий квиток для учнів та студентів - 1 грн. 50 коп.) Квитки можна придбати у деяких кіосках переважно на зупинках та у водія під час зупинки без решти, у салоні транспортного засобу його необхідно закомпостирувати. Для держателів карток "Приватбанку" існує можливість придбати електронний квиток з допомогою додатку "Приват24". Для цього в салоні транспортного засобу потрібно знайти QR-код та виконати розміщену поруч із ним інструкцію. Оплату проїзду автобусом (5 грн.) треба здійснити під час входу водієві чи кондуктору. У Львові також працюють таксі. Рекомендуємо узгодити вартість проїзду у таксі до початку поїздки.

Туристичну інформацію про Львів також можна знайти на сайті http://lviv.travel/ua/index.