Увага! З 15 травня 2018 року інформація на сайті не оновлюється!
Для пошуку і перегляду актуальної інформації перейдіть на нову версію сайту: http://bioweb.lnu.edu.ua/

Біологічний факультет

Біологічні дослідження у Львівському університеті, які розпочалися 1774 року, мають багаті традиції. У різні роки тут працювали Б. Дибовський, А. Бек, Ф. Каменський, Я. Парнас, Р. Вайгль, А. Лазаренко, К. Леутський, В. Захваткін, П. Никифоровський, П. Ярошенко, П. Литвинов, Г. Козій, В. Здун, І. Шостаковська, Б. Сухомлінов, О. Гойда, М. Деркач, Г. Шавловський, С. Гребінський. Їхні дослідження стали надбанням світової науки.

На сьогоднішній день до складу біологічного факультету входять кафедри ботаніки, зоології, екології, біофізики та біоінформатики, біохімії, генетики та біотехнології, мікробіології, фізіології людини і тварин, фізіології та екології рослин.

Факультет готує бакалаврів і магістрів (денна та заочна форми навчання) за спеціальностями: «Біологія», «Екологія», «Середня освіта (біологія та здоров'я людини)». Спеціальність «Біологія» має такі спеціалізації: ботаніка, біохімія, біофізика, генетика та біотехнологія, зоологія, мікробіологія, фізіологія людини і тварин, фізіологія рослин, лабораторна діагностика біологічних систем, збереження біорізноманіття.

На факультеті працює міжфакультетська навчальна лабораторія інструментальних методів досліджень, міжкафедральні лабораторії спектрофотометричних методів у біології, обчислювальна лабораторія математичних методів у біології, навчально-методична лабораторія вивчення біорізноманіття, міждисциплінарна навчальна лабораторія віртуальних методів у біології, еколого-гідробіологічна лабораторія, три науково-дослідні лабораторії. До послуг студентів – Ботанічний сад, Гербарій, Зоологічний музей та Колекція культур мікроорганізмів-продуцентів антибіотиків, які є національним надбанням України.

Навчальний процес на факультеті забезпечує високопрофесійний колектив науково-педагогічних кадрів, серед яких – 14 докторів наук та професорів і понад 50 доцентів.

Незабутніми є враження студентів від навчальних практик, які проводяться на унікальній науково-дослідній базі Високогірного біологічного стаціонару в с. Кваси Рахівського району Закарпатської області, на Шацькому біолого-географічному стаціонарі, розташованому на березі мальовничого озера Пісочне Волинської області, та Ботанічному саду Університету.

Студенти мають змогу працювати в наукових гуртках, товариствах і клубах за всіма спеціальностями. Для них організовують олімпіади з різних дисциплін, конференції, конкурси наукових робіт. Найкращих студентів нагороджують іменними стипендіями. Ефективною є робота студентського самоврядування – Студентської ради факультету і профспілкової організації. Результатом їхньої роботи є різноманітні акції та заходи: "Вечір стрілецької та повстанської пісні", "Від серця до серця", Шевченківські дні, "Таланти біологічного факультету", КВК, День студента, Андріївські вечорниці, Великодня толока, "Міс університету", "Співи з викладачами".

Випускники біологічного факультету працюють не лише у школах, ліцеях, гімназіях, коледжах, а й у провідних науково-дослідних установах України, США, Німеччини, Австрії, Франції, Великобританії, Чехії. Лише у Львові випускники факультету різних років формують колективи Інституту біології клітини НАН України, Інституту екології Карпат НАН України, Державного науково-дослідного інституту ветпрепаратів та кормових добавок, Інституту біології тварин УААН, Львівського державного природознавчого музею НАН України.

Крім наукової та педагогічної роботи випускники біологічного факультету можуть працювати у екологічній, санітарно-епідеміологічній, сільськогосподарській сферах, харчовій та мікробіологічній промисловостях, рибництві, заповідній, музейній справі та природоохоронній діяльності, озелененні територій та парковому господарствах, в установах екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у лабораторіях медико-діагностичного профілю і судово-медичної експертизи.

Біологічний факультет чекає освічених юнаків і дівчат, які не бояться труднощів, налаштовані на працю, мріють пізнавати таємниці живого світу. Вступ проходить за результатами незалежного зовнішнього оцінювання знань в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) з наступних предметів:

За спеціальністю Середня освіта (біологія та здоров’я людини):

  1. Українська мова та література;
  2. Біологія;
  3. Хімія або математика.

За спеціальністю Біологія:

  1. Українська мова та література;
  2. Біологія;
  3. Хімія або іноземна мова.

За спеціальністю Екологія:

  1. Українська мова та література;
  2. Біологія;
  3. Хімія або Географія.

З правилами вступу до Львівського національного університету імені Івана Франка можна ознайомитися на веб-сторінці приймальної комісії: http://admission.lnu.edu.ua/, e-mail: pkunivlv@franko.lviv.ua