Колектив кафедри зоології вітає авторів підручника «Зоологія хордових»
Йосифа Володимировича Царика, Ігоря Степановича Хамара, Ігоря Васильовича Дикого, Володимира Васильовича Лєсніка,
а також вшановує пам'ять Євгенії Борисівної Сребродольської та Ігоря Мироновича Горбаня, які також є співавторами цього підручника, за присвоєння першого місця у конкурсі
«Найкращий підручник природничого напряму 2017-2018 навчального року».
 
Бажаємо Вам здоровя, успіху, наснаги і нових звершень!
 
        
 
Ми Вами пишаємося! 
 

 
Колектив біологічного факультету щиро вітає професора, доктора біологічних наук, завідувача кафедри зоології
Царика Йосифа Володимировича
 із присудженням почесного звання «Заслужений професор Львівського  національного університету імені Івана Франка».
 

Бажаємо міцного здоров’я, щастя, життєвих гараздів, творчої наснаги, благополуччя та нових професійних перемог!

 


 

 

Володимиру Васильовичу Лєсніку - 60!!!

 

 

Дорогий Володимире Васильовичу,

Із ювілеєм Вас вітають усі зоологи

Нехай радість у житті буде звичкою,

Усього Вам прекрасного й чудового!

 

Хай з усмішкою наступає ранок

І кожен вечір – задоволення від праці

Щоб із студентами стрічали Ви світанок

Багато практик у Карпатах й Шацьку!

 

І щоб у пам’яті – багато ще потоків

І щоб у човнику – і рибки, і дівчата.

Здоров’я, позитиву – на 100 років

До тих, хто на роботі, в рідній хаті.

 

І хай для щастя буде у Вас все:

Здорові діти і гармонія в усьому

Хай кожна мить – добро Вам принесе,

 Для серця, для душі, для всього дому!!!

 Зустріч з учнями ОЗ Сасівський НВК

 

 

   6 жовтня 2017 року співробітники кафедр зоології, ботаніки та декан біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали Опорний заклад Сасівський навчально-виховний комплекс Золочівської районної ради Львівської області, де зустрілися з адміністрацією закладу, вчителями та учнями, які виявили зацікавлення біологічними дисциплінами. У зустрічі взяли участь декан біологічного факультету доц. Хамар І.С., завідувач кафедри зоології професор Й.В. Царик.заст. декана доц. Гончаренко В.І., Шидловський І.В., доц. Назарук К.М. та Дикий І.В., асист. Затушевський А.Т.
Зустріч була сформована з двох частин: теоретичної та практичної. Під час теоретичної частини учні та вчителі прослухали доповіді-презентації про біологічний факультет, кафедру зоології та Зоологічний музей (доц. Хамар І.С. проф. Царик Й.В., доц. Дикий І.В.). Продовженням роботи став виїзд у табір "Сокіл", де було проведено екскурсії про різноманіття рослинного світу та грибів (доц. Гончаренко В.І.). Учні також вчилися розпізнавати гнізда та голоси птахів (доц. І.В.Шидловський). Неабиякі емоції викликали відбір водяних організмів у річці Західний Буг та їхнє вивчення під бінокуляром (доц. Назарук К.М., доц. Дикий І.В.). Діти мали можливість побачити виловлену міногу та ротаня-головешку. Познайомитися з відбитками слідів тварин. Приємною несподіванкою для учнів стала віртуальна мандрівка на льодовий материк Антарктиду (доц. Дикий І.В.).
Колектив кафедри зоології планує продовжити співпрацю з учнями ОЗ Сасівський НВК, але уже на біологічному факультеті.
 

 

Колектив кафедри зоології глибоко сумує з приводу передчасної смерті

 

с.н.с. Горбаня Ігора Мироновича

Прощання відбудеться у п’ятницю

 15 вересня 2017 року о 10 годині у каплиці медуніверситету (вул. Пекарська)

 

 


 

7-10 вересня 2017 р.

Наукова Конференція "Стан і біорізноманіття екосистем Шацького природного парку"

 


 

6 квітня 2017 року о 15.00 в ауд. 316 відбудеться
Урочиста академія присвячена ювілеям науковців та 165-річчю кафедри зоології!
Запрошуємо усіх бажаючих!

 


 
Розпочато проект "Tracking the overwinter habitat use of krill dependent predators from Subarea 48.1" ! 

20 березня 2017 р.  вранці на станції Ак. Вернадський українськими біологами були встановлені перші 5-ть сателітних датчиків (ARGOS) на пінгвінів-папуа, що мають гніздову колонію на о. Галіндез. Вже сьогодні отримані перші три сигнали з перших трьох особин. Чекаємо на наступні сигнали. Відмінна робота! Активація датчиків в солоній воді пройшла успішно.

Нагадаємо що кафедра бере участь науковому проекті Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики АНТКОМ (CCAMLR), спільно з Національним антарктичним науковим центром (НАНЦ), відповідно до завдань Державної програми досліджень України в Антарктиці на 2011−2020 рр.: тема: «Відстеження потреб залежних від криля хижаків протягом зими за допомогою супутникових передавачів ARGOS й геолокаційних міток GLS в підрайонів 48.1» (Tracking the overwinter habitat use of krill dependent predators from Subarea 48.1). Науковий керівник: доц., к.б.н. Дикий Ігор
 
 

 

Лимани - 2016

 

 Здійснено збір наукового матеріалу спільно з одеськими іхтіологами в районі Дністровського, Південнобузького та Дніпровського лиманів.  Фотозвіт

 

 

 


 

Колектив кафедри зоології

вітає доцента

Решетила Остапа Степановича

з присвоєнням вченого звання

старшого наукового співробітника!

 


 

Колектив кафедри зоології

вітає  Сачок Оксану Степанівну

з присвоєнням наукового ступеня

кандидата біологічних наук!

 


 

Виїзд кафедри зоології до заказника «Чолгинський»

та екскурсія в родинне село Митрополита Андрея Шептицького

 

З нагоди  відзначення 150-літнього Ювілею від Дня народження Митрополита Андрея Шептицького, кафедра зоології біологічного факультету організувала екскурсію до родинного села Митрополита Андрея Шептицького. Під час екскурсії учасники відвідали греко-католицьку церкву на честь Митрополита Андрея і Священомученика Климентія Шептицьких (собор Пресвятої Богородиці), кімнату-музей Митрополита,  пам’ятний камінь на місці зруйнованої більшовиками родинної садиби та вцілілу усипальницю сім’ї Шептицьких. Сім’я Шептицьких була свідком глибокої віри для сучасників, односельчан та усіх, хто пізнає її сьогодні.

Після відвідин мальовничого села Прилбичі, учасники відвідали найбільшу штучну водойму Львівської області створену по проекту Львівського інституту ”Гірхімпром” з метою ліквідації та рекультивації кар’єру яворівської "Сірки". Заповнення кар’єру водою відбувалось в 2002 - 2006 роках. Рельєф дна: максимальна глибина приблизно 70 м (в деяких джерелах вказується до 100 метрів), заг.  площею 10 км2, є мілини з підводною і надводною рослинністю, затоплені пагорби, багато затоплених кущів та дерев. У прибережній зоні велика кількість озерної рослинності. Іхтіофауна: щука, плітка, карась, сазан, окунь, товстолобик, лин та ін.

Завершилася екскурсія ознайомленням з територією орнітологічного заказника «Чолгинський» та історією й місцем розташування щорічного орнітологічного табору «AVOSETTA», який цього року відсвяткував своє «повноліття» ─ 21 рік. Цікаву та змістовну орнітологічну екскурсію по табору та довкола відстійника провів один з його першовідкривачів-засновників доцент кафедри зоології Ігор Шидловський.

Повернулися учасники екскурсії піднесені на дусі та збагачені новими враженнями від пережитого дня.

 

 

 


 

 Наукова конференція

 

 


 

World Migratory Bird Day

 


 

16 жовтня 2014 року на біологічному факультеті

о 15.00 у 333 аудиторії відбудеться

Урочиста академія,

приурочена до 230-ліття зоологічного музею

 

 
КАФЕДРА ЗООЛОГІЇ
ЗООЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ
ОРНІТОЛОГІЧНА СТАНЦІЯ «AVOSSETA»
НАУКОВА ГРУПА «ШЕЛЬФ»
 ОГОЛОШУЮТЬ
 Запис екстремалів та добровольців зі студентів 1, 2, 3, 4 курсів для дослідження поведінки, фізіології та екології хижих звірів, птахів, рептилій, амфібій, комах, водних мешканців у різних умовах:  гори, доли, болота, пустелі, савани, прерії тощо.
Формування груп відбуватиметься в кімнаті 315. Відповідальна доц. Катерина Миколаївна Назарук.
Добровольці повинні бути здорові, володіти вміннями та навичками життя в екстремальних умовах, знанням місцевих діалектів та іноземних слов’янських, романських, індо-романських, персидських, угро-фінських мов. Повинні мати відповідне обмундирування і засоби для добування їжі.